Aktualności

Pijany kierowca spowodował kolizję. Przesiadł się na tył pojazdu, a za kierownicą usiadła równie pijana pasażerka.

Data publikacji 26.02.2024

W piątek (23.02) w Dąbrówce Ług doszło do kolizji drogowej z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Sprawca przesiadł się na tylne siedzenie pojazdu, a za kierownicą usiadła równie pijana pasażerka. Jak się okazało mężczyzna miał prawie 4 promila alkoholu w organizmie, a jego towarzyszka podróży 2,5 promila.

W piątkowe popołudnie policjanci siedleckiego Wydziału Ruchu Drogowego zostali skierowani przez dyżurnego KMP Siedlce do kolizji drogowej. Na miejscu zastali zgłaszającego, który oświadczył, że jadąc oplem został uderzony w tył pojazdu przez jadącą za nim hondę, która po uderzeniu nie zatrzymała się,  tylko odjechała. Zgłaszający pojechał za pojazdem. Honda zatrzymała się w zatoczce autobusowej. W trakcie wysiadania zgłaszający widział, jak kierujący hondą mężczyzna przesiada się na tył pojazdu nie wysiadając z niego, a kobieta przesiada się na miejsce kierowcy. Taki stan policjanci zastali na miejscu. Jednakże podczas czynności mundurowi ustalili, że kierowcą był mężczyzna siedzący na tylnym siedzeniu. Zarówno od niego, jak i od kobiety wyczuli silną woń alkoholi i poddali ich badaniu na zawartość alkoholu. Jak się okazało oboje byli kompletnie pijani. 40-latek miał blisko 4 promile, a jego 53-letnia towarzyszka podróży 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie teraz przed sądem.

Takie zachowanie to skrajna nieodpowiedzialność. Narażenie na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Autor: kom. Ewelina Radomyska

Powrót na górę strony