Aktualności

Zarzuty dla kierowcy, który potrącił kobietę i jej kilkumiesięczne dziecko w Gostyninie

Data publikacji 28.02.2024

Prokurator Rejonowy w Gostyninie po zebraniu dowodów przez policjantów Wydziału Kryminalnego gostynińskiej komendy przedstawił zarzuty 44-letniemu mieszkańcowi pow. gostynińskiego, który w poniedziałek (26.02) przed godz. 14 kierując mercedesem, potracił kobietę oraz jej kilkumiesięczne dziecko. Mężczyzna w chwili wypadku miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Do wypadku drogowego doszło w poniedziałek (26.02) kilka minut przed godziną 14 w rejonie skrzyżowania ul. Makulińskiego z ul. Zazamcze, gdzie kierujący mercedesem ze wstępnych ustaleń policjantów zjechał na lewy pas jezdni, potrącając kobietę, która spacerował ze swoim kilkumiesięcznym dzieckiem, a następnie uderzył w ogrodzenie. Pierwsi na miejscu byli policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego gostynińskiej komendy, którzy udzielili pomocy nieprzytomnej kobiecie oraz jej dziecku. Kobieta i dziecko z obrażeniami ciała zostali karetką pogotowia przewiezieni do szpitala.

Mercedesem podróżowało dwóch mężczyzn, którzy przed przyjazdem patrolu policji opuścili pojazd. Żaden z mężczyzn nie przyznawał się do kierowania pojazdem. Mężczyźni zostali zatrzymani, a następnie została im pobrana krew do badań na zawartość alkoholu oraz środków odurzających.

Policjanci Wydziału Kryminalnego w związku ze zdarzeniem zabezpieczyli ślady oraz zebrali dowody, które pozwoliły Prokuratorowi Rejonowemu w Gostyninie postawić zarzuty 44-letniemu mieszkańcowi Gostynina. Badanie próbek krwi, które zostały pobrane od mężczyzny, wykazały, że miał on prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. 44-latek odpowie teraz za spowodowanie wypadku komunikacyjnego oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Prokurator Rejonowy w Gostyninie wobec mężczyzny złożył do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Mężczyzna złożył krótkie wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanych mu czynów. 

Mężczyźnie grozi kara do 16 lat pozbawienia wolności.

 

mł.asp. Paweł Klimek/KPP w Gostyninie

Film Zarzuty dla kierowcy, który potrącił kobietę i jej kilkumiesięczne dziecko w Gostyninie

Pobierz plik Zarzuty dla kierowcy, który potrącił kobietę i jej kilkumiesięczne dziecko w Gostyninie (format mp4 - rozmiar 24.64 MB)

Powrót na górę strony