Aktualności

Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy na S7 przez żołnierzy 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie

Data publikacji 29.02.2024

Zdecydowana postawa żołnierzy pozwoliła zatrzymać nietrzeźwego kierowcę, który w Szydłowcu na trasie S7 prowadził auto, mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Kierujący zajechał drogę jadącemu „wężykiem” busowi marki Renault, a pasażerowie zabrali kluczyki pijanemu 43-latkowi, udaremniając mu dalszą jazdę. Powiadomieni o tym zdarzeniu policjanci zatrzymali mężczyznę, a jego auto odholowano na policyjny parking. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek (23.02) przed godziną 18, w Szydłowcu na trasie S7 doszło zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Żołnierzy z 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie wracający z kursu podoficerskiego zauważyli, że kierowca jadącego przed nimi busa dziwnie się zachowuje. Auto jechało przysłowiowym „wężykiem”, po całej szerokości jezdni. Kierujący miał wyraźne problemy z utrzymaniem toru jazdy, co w świadkach wzbudziło podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mężczyźni postanowili zajechać busowi drogę, czym zmusili jego kierowcę do zatrzymania. Od kierującego było czuć silną woń alkoholu. Żołnierze zabrali kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając dalszą jazdę i o całej sytuacji powiadomili dyżurnego szydłowieckiej Policji.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, potwierdzili przypuszczenia świadków. Badanie stanu trzeźwości 43-letniego obywatela Ukrainy wykazało, że miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego auto odholowane zostało na policyjny parking.

Mężczyzna przed sądem odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Postawa żołnierzy zasługuje na pochwałę. Nie powinniśmy być obojętni na niebezpieczne sytuacje na drodze. Nietrzeźwi kierowcy są wciąż dużym zagrożeniem na drogach. Szydłowiecka policja apeluje, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo. Każdy, nawet anonimowo, może zgłosić na numer alarmowy 112 i powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu.
 

mł. asp. Marlena Skórkiewicz/KPP w Szydłowcu

Powrót na górę strony