Aktualności

Zabezpieczono nielegalne automaty do gier hazardowych

Data publikacji 04.03.2024

W piątek (1.03) działania kozienickich policjantów doprowadziły do zamknięcia na terenie powiatu kozienickiego nielegalnego salonu gier hazardowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli 5 automatów do gier. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

W wyniku prowadzonych w zeszłym tygodniu działań, w piątek (1.03) na terenie powiatu kozienickiego, policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach zlikwidowali nielegalny punkt gier hazardowych w Kozienicach. Zabezpieczonych zostało pięć automatów do gier, które zostaną przekazane funkcjonariuszom KAS.

Przypominamy, że podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony