Aktualności

Wsiedli za kółko chociaż nie powinni. Wśród nich był 83-latek z zakazem kierowania pojazdami

Data publikacji 04.03.2024

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim w ostatnich dniach ujawnili kilku kierujących, którzy nie mając do tego uprawnień lub mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wsiedli za kółko. Wśród nich był 83-latek, który kierował peugeotem pomimo kolejnego zakazu prowadzenia pojazdów. Teraz wszyscy będą odpowiadali przed sądem.

W czwartek (29.02) około godz. 17.30 policjanci z Posterunku Policji w Repkach zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena. Samochodem kierowała 43-letnia mieszkanka powiatu siedleckiego. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że kobieta nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz kobieta będzie odpowiadała przed sądem. Grozi jej wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Tego samego dnia kilka minut po godz. 20 policjanci z sokołowskiej drogówki na ul. Kwiatowej w Żanecinie (pow. sokołowski) zatrzymali do kontroli drogowej opla. Samochodem kierował 41-letni mieszkaniec Łukowa. W trakcie potwierdzania danych mężczyzny oraz pojazdu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że 41-latek po raz kolejny złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Za swoje zachowanie mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek (29.02) około południa mundurowi z sokołowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej osobowego peugeota. W jej trakcie okazało się, że 83-latek (mieszkaniec pow. sokołowskiego) kierował wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz 83-latek będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Godzinę później w na jednej z ulic w Sokołowie Podlaskim inny patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego oplem, który przekroczył prędkość na obszarze zabudowanym o 19 km/h. Za kierownicą siedział 65-letni mieszkaniec pow. sokołowskiego. W trakcie potwierdzania danych mężczyzny w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że ma zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. Policjanci byli zobligowani do uniemożliwienia 65-latkowi dalszej jazdy, a samochód przekazano osobie wskazanej. Teraz kierujący będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

st. sierż. Aleksandra Borowska/KPP w Sokołowie Podl.

Powrót na górę strony