Aktualności

Coraz więcej zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 05.03.2024

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie wspierające policjantów w codziennej służbie. Korzystanie z aplikacji daje mieszkańcom możliwość zgłaszania miejsca, gdzie dochodzi do sytuacji mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo. Na podstawie tych informacji policjanci podejmując interwencje eliminują zagrożenia. W 2023 roku radomscy policjanci odnotowali 3025 zgłoszeń. Od stycznia 2024 roku odnotowano już 635 zgłoszeń.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa od momentu uruchomienia cieszy się zainteresowaniem mieszkańców regionu, którzy aktywnie informują policję o pojawiających się zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy możemy skutecznie podejmować działania nawet w sytuacji, gdy zagrożenia w danym momencie nie widać.

Podsumowując rok 2023, od stycznia do grudnia KMP w Radomiu odnotowała 3025 zgłoszeń, z których potwierdzono 1616 naniesionych zagrożeń, eliminując jednocześnie wskazywane przez mieszkańców negatywne zjawiska mające wpływ na bezpieczeństwo. Styczeń i luty 2024 roku to już ponad 600 zgłoszeń, z których ponad 300 zostało wyeliminowanych.

Pośród katalogu zagrożeń wskazywanych przez mieszkańców w KMZB, w naszym regionie dominuje przede wszystkim nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie prędkości i spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Korzystanie z mapy jest bardzo proste. Za pomocą interaktywnej strony lub aplikacji można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w regionie i nie tylko. Każde zgłoszenie jest sprawdzane, a przekazane sygnały radomscy policjanci weryfikują. W przypadku potwierdzenia zagrożenia, funkcjonariusze podejmują działania w kierunku jego wyeliminowania.

Pamiętajmy, że zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z bezpłatnego numeru alarmowego 112. Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.

Zachęcamy do korzystania z aplikacji i jednocześnie dziękujemy mieszkańcom za dotychczasowe zgłoszenia.

Autor: Justyna Jaśkiewicz

Powrót na górę strony