Aktualności

42-latka Dzień Kobiet spędziła w policyjnym areszcie po tym, jak kompletnie pijana wiozła troje dzieci

Data publikacji 11.03.2024

Do skrajnie nieodpowiedzialnej sytuacji doprowadziła 42-letnia mieszkanka powiatu sokołowskiego, która nie posiadając uprawnień do kierowania kierowała pojazdem mając ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie, a w dodatku nie jechała sama.

Policjanci z sokołowskiej drogówki w piątek (8.03) wieczorem otrzymali informację o tym, że na terenie gminy Sabnie samochodem może poruszać się nietrzeźwa kobieta. Policjanci natychmiast ruszyli w poszukiwaniu pojazdu, który mogła prowadzić. Po pewnym czasie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena, którym kierował 42-latka. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od kobiety alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miała ona ponad dwa i pół promila w organizmie. Dodatkowo w policyjnych systemach informacyjnych widniała informacja, że kobieta nie posiada uprawnień do kierowania.

42-latka nie jechała sama. Przewodziła troje swoich dzieci (7,13 i 15 lat). Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Dzieci zostały przekazane osobie wskazanej przez 42-latkę pod opiekę.  Mieszkanka powiatu sokołowskiego usłyszała zarzuty. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: st. sierż. Aleksandra Borowska

Powrót na górę strony