Aktualności

Pijany kierowca wjechał w ogrodzenie, a potem wysiadł z samochodu i poszedł...szukać kota

Data publikacji 13.03.2024

Kierowca audi z impetem wjechał w ogrodzenie, a potem wysiadł z samochodu i poszedł szukać kota. Kiedy 28-latka znaleźli policjanci, okazało się, że miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu (10.03) około godz. 4 do Komendy Powiatowej Policji  w Garwolinie wpłynęło zgłoszenie, że w Trojanowie (pow. garwoliński) samochód osoby wjechał w ogrodzenie. Policjanci, którzy dotarli na miejsce zastali rozbite audi bez kierowcy. Okazało się jednak, że nie ucierpiał on poważnie w zdarzeniu, bo o własnych siłach wyszedł z auta i uciekł z miejsca. Zgłaszający wskazał policjantom kierunek, w którym poszedł.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania kierowcy. Znaleźli go w pobliskim hotelu. Był nim 28-letni mieszkaniec powiatu sławieńskiego. Mężczyzna powiedział policjantom, że po zdarzeniu szukał kota, którego miał przewozić w samochodzie. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że ma w organizmie 1,5 promila alkoholu. 28-latek tłumaczył, że wracał z dyskoteki po kłótni z koleżanką.

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy. 28-latek trafił do policyjnej celi. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. Wobec mężczyzny zastosowano zabezpieczenie majątkowe. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Małgorzata Pychner

Film Miał 1,5 promila i wiele szczęścia. Nietrzeźwy kierowca z impetem wjechał w ogrodzenie

Pobierz plik Miał 1,5 promila i wiele szczęścia. Nietrzeźwy kierowca z impetem wjechał w ogrodzenie (format mp4 - rozmiar 22.15 MB)

Powrót na górę strony