Aktualności

Tymczasowy areszt dla podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 13.03.2024

Zarzut zabójstwa usłyszał 43-latek zatrzymany przez przasnyskich policjantów. Na wniosek śledczych i prokuratora, wobec podejrzanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę (10.03) kilka minut po godzinie 9 na jednym z osiedli mieszkalnych na terenie Przasnysza interweniujący policjanci ujawnili zwłoki 82-leniego mężczyzny. Na ciele ofiary ujawniono kilka ran kłutych.  Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady. W tej sprawie zatrzymano do wyjaśnienia 43-letniego członka rodziny ofiary, który został osadzony w policyjnym areszcie. Zabezpieczono również prawdopodobne narzędzie, którym zostały zadane rany.

Wczoraj (12.03) 43-letni mieszkaniec Przasnysza został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Tego samego dnia – sąd, po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym zastosowano w celu zabezpieczenia prawidłowego toku śledztwa, a także surową karę grożącą podejrzanemu.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

mł. asp. Ilona Cichocka

Powrót na górę strony