Aktualności

Psi nos doprowadził do sprawcy kradzieży

Data publikacji 15.03.2024

Wczoraj (14.03) policjanci zatrzymali 51-latka, który ukradł kluczyki i akcesoria elektroniczne znajdujące się w dwóch pojazdach na terenie jednej z firm w Kotuniu. Niezwykle czuły nos policyjnego owczarka Minosa bezbłędnie doprowadził do sprawcy kradzieży i jego łupu. Mężczyźnie grozi teraz do 5 lat więzienia.

Wczoraj dyżurny siedleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży kluczyków i akcesoriów elektronicznych znajdujących się w dwóch pojazdach na terenie jednej z firm w Kotuniu. Powiadomieni o kradzieży policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania złodzieja. Na miejsce został skierowany również pies służbowy wraz z przewodnikiem sierż. Wiktorem Wojciechowskim z KMP w Siedlcach.

Minos od razu podjął trop i ruszył śladami złodzieja w kierunku pobliskiego lasu.  Najpierw wskazał kartonowe pudełko przykryte fragmentami ściółki leśnej i gałęziami, w którym znajdowała się część skradzionych przedmiotów, po czym ruszył dalej. Chwilę później dotarł do ulicy, następnie podbiegł i oznaczył idącego poboczem mężczyznę. Mężczyzna posiadał przy sobie reklamówki, w jednej z nich znajdowały się skradzione przedmioty. Dzięki pomocy Minosa sprawca został szybko namierzony i zatrzymany, a skradzione przedmioty odzyskane. Mężczyźnie za kradzież grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Ewelina Radomyska

Powrót na górę strony