Aktualności

Policjanci znakowali rowery i rozmawiali o bezpieczeństwie

Policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Radomiu oraz z Komisariatu Policji w Pionkach znakowali rowery przekazane uczniom przez gminę Jedlnia-Letnisko. W sumie przekazanych ma być blisko 170 rowerów.

Gmina Jedlnia Letnisko przygotowała program "Rower dla pierwszaka", w ramach którego prawie 170 jednośladów trafi do uczniów klas pierwszych. Rowery trafią do uczniów szkół w Jedlni Letnisku, Słupicy, Myśliszewicach oraz Natolinie. Część rowerów została przekazana już w środę (20.03), kolejne trafią do uczniów w piątek (22.03).

Władze gminy zwróciły się z prośbą do policjantów o włączenie się w program i przeprowadzenie akcji znakowania rowerów oraz przeprowadzenia rozmów z uczniami i ich rodzicami na temat bezpieczeństwa rowerzystów.

Policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Radomiu oraz z Komisariatu Policji w Pionkach zabezpieczali jednoślady dla pierwszaków. Oznaczenie roweru zostało naniesione na ramie roweru w widocznym miejscu. Na naniesiony numer została naklejona naklejka z kodem zawierającym numer identyfikacyjny. Podczas znakowania wypełniana jest karta identyfikacyjna, która jest przechowywana w jednostce Policji.

Autor: Justyna Jaśkiewicz

 KMP Radom

Fot. Gmina Jedlnia Letnisko

Powrót na górę strony