Aktualności

5 tys. zł. za jazdę z prędkością 122 km/h na obszarze zabudowanym

Data publikacji 22.03.2024

Przewinienia drogowe oznaczają nie tylko dotkliwe konsekwencje finansowe i punkty karne, ale także utratę prawa jazdy. Nowy taryfikator mandatów wobec kierowców, którzy mają wyjątkowo „ciężką nogę”, przewiduje znacznie wyższe sankcje. O tym przekonał się 22-latek z powiatu radomskiego, który w obszarze zabudowanym jechał swoim pojazdem z prędkością 122 km/h. Kierujący z uwagi na popełnienie wykroczenia w warunkach recydywy otrzymał manat karny kredytowany w kwocie 5 tysięcy złotych i 15 punktów karnych oraz stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

W środę (20.03) w miejscowości Głowaczów, policjanci z kozienickiej drogówki, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Seat , który przekroczył dozwoloną prędkość na obszarze zabudowanym o 72 km/h. 22-latek, z powiatu radomskiego zbagatelizował znak D-42 „obszar zabudowany”, który zobowiązuje kierujących do jazdy z prędkością do 50 km/h. Mężczyzna jechał swoim samochodem z prędkością 122 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Jak się okazał podczas sprawdzenia w policyjnym systemie, kierujący w ostatnim czasie również przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Dlatego oprócz zatrzymania prawy jazdy na trzy miesiące, policjanci nałożyli mandat karny zgodnie z nowymi przepisami w wysokości 5 000 zł.

Kilka dni wcześniej (16.03) w miejscowości Wola Chodkowska, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 44-latka z powiatu kozienickiego. Mężczyzna na obszarze zabudowanym jadąc pojazdem marki Ford, przekroczył dozwoloną prędkość o 77 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Kierujący stracił prawo jazdy na trzy miesiące i został ukarany mandatem w kwocie 2 500 złotych, a do jego konta dopisano 15 punktów karnych.
Pamiętajmy!! Przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym zgodnie z nowymi przepisami wiąże się z dotkliwymi mandatami, aby tego uniknąć, stosujmy się do przepisów ruch drogowego!


Autor: podkom. Ilona Tarczyńska/ KPP w Kozienicach

Powrót na górę strony