Aktualności

„Poszukiwacze” z KWP na tropie kolejnych podejrzanych

Data publikacji 25.03.2024

43-latek próbował przeskakiwać na trzecim piętrze z balkonu na balkon i w ten sposób uciec policjantom, inny 43-latek został zatrzymany w salonie ekskluzywnych samochodów, gdy przyjechał na przegląd swoim autem, a 33-latek podejrzany o usiłowanie zabójstwa ukrywał się w Belgii. Wszyscy zostali zatrzymani przez policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu w ramach realizacji swoich zadań prowadzą poszukiwania osób ukrywających się przed organami ścigania lub wymiarem sprawiedliwości. Niejednokrotnie pokazali, że trud włożony w szereg czynności operacyjno-rozpoznawczych przynosi zadowalające efekty. Na przestrzeni ostatnich kilku dni  zatrzymali kolejne ukrywające się osoby, a które popełniły poważne przestępstwa.

Od września ubiegłego roku radomski sąd poszukiwał 33-letniego kozieniczanina podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna uciekł do Belgii, gdzie zaczął pracować na budowie. Gdy policjanci trafili na jego ślad od razu wsiedli w radiowozy, kierując się na teren powiatu kozienickiego, gdzie miał przyjechać do znajomej, i gdzie kilka dni temu zatrzymali 33-latka. Mężczyzna nie krył zaskoczenia, gdy na jego rękach zatrzasnęły się policyjne kajdanki.

43-latek z Sochaczewa ukrywał się od blisko 6 lat. Poszukiwany był listami gończymi m.in. wydanymi przez warszawskie i sochaczewskie sądy i prokuratury. Mężczyzna podejrzany był o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. W więzieniach miał spędzić 6 lat, jednak uciekł do Wielkiej Brytanii. Od pewnego czasu przebywał na terenie Mazowsza. „Poszukiwacze” ustalili, że kilka dni temu mężczyzna przyjedzie na przegląd auta, już na niego czekali w salonie ekskluzywnych samochodów. Najbliższe lata spędzi w zakładzie karnym.

Kolejny 43-latek chciał wykazać się swoimi ekwilibrystycznymi umiejętnościami i uciec przed policjantami przeskakując z balkonu na balkon na trzecim piętrze jednego z bloków na terenie Białobrzegów. Mężczyzna poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Przysusze za kradzieże z włamaniem do myjni samochodowych. Zasądzoną karę 1,6 roku więzienia będzie teraz musiał odbyć w zakładzie karnym.  

Dzięki codziennym staraniom i ciężkiej pracy mazowieckich „poszukiwaczy” odpowiedzialności karnej nie uniknie też 40-latek ze Zwolenia, którego poszukiwał Sąd Rejonowy w Radomiu za jazdę pod wpływem alkoholu. Ten z kolei ukrywał się w Niderlandach. Jednak gdy tylko wrócił do Polski, od razu pojawił się w kręgu zainteresowań policjantów z KWP zs. w Radomiu. Kilka dni temu wpadł w ręce operacyjnych w jednym z radomskich hosteli. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki.

To kolejne zatrzymania na koncie „poszukiwaczy” z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, którzy zostali pod koniec 2022 roku wydzieleni z Wydziału Kryminalnego KWP i obecnie stanowią już samodzielny Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP zs. w Radomiu. Nie zmieniło się tylko jedno. To oni ścigają najgroźniejszych przestępców z Mazowsza, zwłaszcza tych, którzy od lat wydają się być nieuchwytni. Na ich liście są także osoby poszukiwane przez sądy i prokuratury z całego kraju, ale także z innych państw europejskich.

Zespół Prasowy KWP

Powrót na górę strony