Aktualności

Wielkanocne spotkanie z policyjnymi rodzinami

Dzisiaj (25.03) w Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyło się uroczyste spotkanie wielkanocne podopiecznych komendy po zmarłych policjantach z garnizonu mazowieckiego, w tym osób będących pod opieką Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Uczestniczył w nim m.in. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Piotr Janik oraz Prezes Zarządu Fundacji Pani Irena Zając.

W garnizonie mazowieckim aktualnie pod opieką Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu znajduje się 57 rodzin po zmarłych policjantach (133 osoby), w tym  8 rodzin (14 osób) podopiecznych Fundacji.

W spotkaniu, które było okazją do złożenia sobie życzeń świątecznych uczestniczyli: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji - insp. Piotr Janik, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji - insp. Jerzy Sztuc, kapelan mazowieckiej komendy - ks. Jarosław Rożek, Prezes Zarządu Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po poległych Policjantach - mł. insp. w st. spocz. Irena Zając  oraz członkowie Zarządu Fundacji mł. insp. w st. spocz. Halina Wieczur i mł. insp. w st. spocz. Paweł Dudkowski.

W swoim wystąpieniu insp. Piotr Janik żłożył świąteczne życzenia oraz podziękował wszystkim obecnym za przybycie. Jednocześnie zapewnił zgromadzonych, że zawsze będą członkami policyjnej rodziny i nigdy o nich nie zapomnimy. Pani Prezes Irena Zając oprócz życzeń przypomniała, że Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po poległych Policjantach powołana została przez Komendanta Głównego Policji w 1997 roku. Celem fundacji jest pomoc wdowom i dzieciom osieroconym przez policjantów, którzy zginęli w czasie pełnienia służby. Pozostawione żony i dzieci potrzebują wsparcia zarówno materialnego, jak i psychologicznego, aby uporać się z taką tragedią.  Jednocześnie zachęciła do korzystania z pomocy fundacji na różnych plaszczyznach.

Ksiądz Jarosław Rożek - kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu złożył zebranym życzenia i pobłogosławił przygotowane pokarmy. 

Wszystkim podopiecznym udzielona została pomoc finansowa oraz przekazane zostały paczki świąteczne.

Dzisiejsze spotkanie zostało przygotowane przez Zespół Socjalny Wydziału Komunikacji Społecznej KWP zs. w Radomiu, tj. Elżbietę Ziębicką, Danutę Płazę i Joannę Bielecką.

Środki finansowe na działalność fundacji pochodzą w dużym stopniu z dobrowolnych składek, nie tylko od osób związanych ze środowiskiem policyjnym, ale również tych, którym leży na sercu dobro podopiecznych stowarzyszenia.

Wszyscy, którzy chcą wesprzeć podopiecznych fundacji mogą przekazać na jej rzecz 1,5 % podatku. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać numer KRS stowarzyszenia - 0000101309.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony