Aktualności

Groził sąsiadom tasakiem i pałką

Data publikacji 27.03.2024

Na 4 tygodnie trafił do aresztu mężczyzna, który został zatrzymany przez grójeckich policjantów bezpośrednio po tym, jak groził sąsiadom pozbawieniem życia. Mężczyzna już usłyszał zarzuty, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w czwartek 21 marca w Grójcu. Z powodu nieporozumień sąsiedzkich 49-letni mężczyzna groził sąsiadom pozbawieniem życia tasakiem i drewnianą pałką.

W tym czasie służbę na terenie Grójca pełnił patrol Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego grójeckiej komendy, w tym przewodnik psa służbowego wraz ze swoim "czworonożnym funkcjonariuszem". Policjanci zaalarmowani o niebezpiecznej sytuacji przez mieszkańców, natychmiast udali się we wskazane miejsce, zatrzymali i obezwładnili uciekającego napastnika, który tasak ukrył przed policjantami w bieliźnie. 

Sprawca zdarzenia został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. W minioną sobotę po postawieniu prokuratorskich zarzutów, sąd podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec mężczyzny. Mieszkaniec Grójca zbliżające się Święta Wielkanocne spędzi w areszcie. 

 

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony