Aktualności

Zabezpieczono ponad pół kilograma narkotyków. Zatrzymano dwie osoby

Data publikacji 29.03.2024

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków tj. amfetaminy, mefedronu oraz marihuany. Ponadto zabezpieczono przedmioty oraz znaczną kwotę pieniędzy mogących mieć związek z czynami zabronionymi. Do sprawy zatrzymano dwie osoby, które usłyszały już zarzuty w tej sprawie, wobec jednej z nich zastosowano tymczasowy areszt. Dzięki pracy ostrołęckiej Policji i Prokuratorów około 4000 porcji narkotyków nie trafi do sprzedaży.

Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce ustalili, iż na terenie Ostrołęki młoda kobieta posiada znaczne ilości narkotyków, a także może nimi handlować.

W wyniku podjętych czynności procesowych wykonanych na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego zabezpieczono znaczne ilości narkotyków w postaci amfetaminy, mefedronu i marihuany, a także znaczną kwotę pieniędzy oraz przedmioty mogące mieć związek z przestępstwami narkotykowymi.

W wyniku czynności zatrzymano dwie osoby, kobietę i mężczyznę. Łącznie zostało zabezpieczonych około 4000 porcji handlowych narkotyków.

Zebrany w sprawie przez Komendę Miejska Policji w Ostrołęce i Prokuraturę Rejonową w Ostrołęce materiał dowodowy  pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów związanych z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomani.

Wobec kobiety Sąd na wniosek Prokuratora zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego.

 

kom. Tomasz Żerański/KMP w Ostrołęce

Powrót na górę strony