Aktualności

Spotkanie z policjantami pełniącymi służbę na wschodniej granicy RP

W czwartek (28.03) na terenie powiatu bialskiego odbyło się przedświąteczne spotkanie z policjantami oddelegowanymi do pełnienia służby na granicy. Uczestniczyli w nim szefowie mazowieckiego i lubelskiego garnizonu. Komendanci podziękowali policjantom za dotychczasową służbę. Życzyli też mundurowym oraz im rodzinom spokojnych Świąt Wielkanocnych.

W czwartek (28.03) w Terespolu odbyło się przedświąteczne spotkanie policjantów, którzy w tym okresie będą pełnić służbę na terenie powiatu bialskiego. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Jerzy Sztuc oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie mł. insp. Olgierd Oleksiak.

Uczestniczyli w nim również Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej insp. Wojciech Czapla oraz policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie, Oddziału Prewencji Policji w Radomiu i SPP w Ostrołęce wraz z dowódcami mł. insp. Krzysztofem Kmieciakiem i insp. Romanem Leszczem.

Panowie Komendanci podziękowali policjantom za dotychczasową służbę. Zaznaczyli też, że doceniają trud z jakim zmagają się funkcjonariusze służący na wschodniej granicy RP. Podkreślali, że funkcjonariusze zostawiają swoje rodziny w domach m.in. w okresie świątecznym. Wyjeżdżają, aby wesprzeć, w niezwykle wymagającej służbie, koleżanki i kolegów. Podkreślili również, że na szczególne wyróżnienie zasługują najbliżsi naszych funkcjonariuszy, którzy z wielką dozą zrozumienia wspierają ich w działaniach.

Atmosfera spotkania pozwoliła oderwać się na chwilę od codziennych obowiązków i poczuć klimat zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

nadkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla

Powrót na górę strony