Aktualności

Nietrzeźwa kierująca spowodowała kolizję drogową i uciekła z miejsca zdarzenia. Przewoziła dwoje małych dzieci

Data publikacji 02.04.2024

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie 27-letniej mieszkanki pow. mławskiego, która tuż przed świątecznym weekendem (28.03), kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowała kolizję drogową. W samochodzie przewoziła dwoje swoich dzieci, niespełna 2-letniego synka i 5-letnią córkę. Została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Dzieci przekazano pod opiekę bliskiej rodzinie. W piątek zatrzymana usłyszała zarzuty, policja powiadomiła także sąd rodzinny.

W czwartek (28.03), przed godz. 17, kierująca skodą 27-letnia mieszkanka pow. mławskiego, wyjeżdżając z ul. Granicznej na Al. Piłsudskiego w Mławie, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w prawidłowo jadące audi, po czym uciekła z miejsca zdarzenia. Kierująca audi, 34-letnia mławianka, nie odniosła obrażeń. Natychmiast powiadomiła policję. Chwilę po zgłoszeniu, interweniujący patrol zatrzymał kierującą skodą 27-latkę.

Zatrzymana kobieta miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. W samochodzie przewoziła dwoje małych dzieci, niespełna 2-letniego synka i 5-letnią córkę. Jak się okazało, kobieta chwilę przed zdarzeniem drogowym, widziana była w jednym ze sklepów, w centrum Mławy, gdzie ukradła odzież i inne towary, po czym wybiegła ze sklepu. Była tam z dwóją dzieci. Podczas interwencji policjanci odnaleźli  w samochodzie skradzione przedmioty.

Nietrzeźwa kierująca, została osadzona w policyjnym areszcie a samochód odholowany.  Dzieci przekazano pod tymczasową opiekę najbliższej rodzinie. Po wytrzeźwieniu kobieta usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Za spowodowanie kolizji drogowej  została ukarana mandatem w wysokości 3000 zł. Odpowie również  za wykroczenie kradzieży sklepowej. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

O sytuacji niespełna 2-letniego chłopca i jego 5-letniej siostry, powiadomiony został sąd rodzinny, który podejmie dalsze czynności, związane z zapewnieniem dzieciom bezpieczeństwa.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony