Aktualności

Zatrzymany dzięki reakcji świadka. Stracił samochód za jazdę po alkoholu

Data publikacji 02.04.2024

Kompletnie pijany kierujący citroenem został zatrzymany dzięki natychmiastowej reakcji świadka, który widząc zagrożenie, nie pozostał obojętny. Czujny obywatel zabrał kierującemu kluczyki i uniemożliwił mu dalszą jazdę. 66-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Działając na podstawie nowych przepisów, policjanci zabezpieczyli jego pojazd na poczet przyszłej kary.

W minioną sobotę (30.03) około godz. 21 dyżurny płockiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujęciu pijanego kierowcy, który uderzył w ławki przy deptaku. Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol. Świadek poinformował policjantów, że zauważył kierującego  citroenem, który jechał „od boku do boku”, po czym uderzył w dwie ławki, uszkadzając je. Zgłaszający zatrzymał mężczyznę, zabrał mu kluczyki i wezwał policję. Za kierownicą citroena siedział 66-letni mieszkaniec Płocka. Badanie wykazało, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Policjanci, działając na podstawie nowych przepisów, zabezpieczyli auto na poczet przyszłej kary. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. O dalszym losie 66-latka zadecyduje sąd, który podejmie decyzję o wysokości kary i ewentualnym przepadku mienia.

Dzięki wzorowej postawie świadka, który wykazał się czujnością i odpowiedzialnością, nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Widzisz – reaguj, dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 112. Twoja reakcja może uratować czyjeś życie!
 

sierż. szt. Monika Jakubowska /KMP w Płocku

Powrót na górę strony