Aktualności

Znaczna ilość amfetaminy w mieszkaniu. 50-latek tymczasowo aresztowany

Data publikacji 02.04.2024

Garwolińscy kryminalni zatrzymali 50-latka, który w swoim mieszkaniu miał znaczną ilość amfetaminy. W trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponadto przedmioty służące do porcjowania narkotyków. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków psychotropowych. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za popełnienie tego przestępstwa przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu garwolińscy kryminalni w jednym z mieszkań na terenie Łaskarzewa, ujawnili i zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. W trakcie przeszukania w pomieszczeniach zajmowanych przez 50-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego policjanci znaleźli ponad 100 gramów amfetaminy. Oprócz tego mężczyzna posiadał przedmioty służące do porcjowania narkotyków. Wśród nich były m. in. elektroniczna waga i foliowe woreczki tzw. dilerki. Funkcjonariusze zabezpieczyli też gotówkę na poczet przyszłych kar.  

Zatrzymany 50-latek trafił do policyjnego celi. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie zarzutów dotyczących posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

 

podkom. Małgorzata Pychner/KPP w Garwolinie

Powrót na górę strony