Aktualności

Radomscy policjanci non stop zatrzymują ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości osoby. Są też tacy, którzy im za to dziękują

Data publikacji 03.04.2024

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu każdego dnia zatrzymują osoby poszukiwane. Często są to skazani uchylający się od odbycia kary za popełnione przestępstwa, którzy m.in. ukrywali się za granicą. Blisko 30 osób poszukiwanych zatrzymali radomscy policjanci w ostatnich kilku dniach. Zatrzymani m.in. trafili do zakładów karnych, gdzie odbędą zasądzone kary. Wśród nich był 52-latek, który w czasie zatrzymania nawet podziękował mundurowym za jego ujawnienie.

Radomscy policjanci codziennie udowadniają, że ukrywający się przed organami ścigania nie unikną odpowiedzialności. Skuteczne działania funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania w ostatnich 6 dniach blisko 30 osób uchylających się od odbycia kary za popełnione przestępstwa.
M.in. policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Radomiu wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Zakrzewie zatrzymali w czwartek (28.03) 52-letniego mieszkańca powiatu radomskiego. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Puławach w celu odbycia kary roku pozbawienia wolności za kierowanie autem po alkoholu. Mężczyzna podziękował mundurowych za jego ujawnienie i zatrzymanie. 

Natomiast we wtorek (2.04) w Radomiu kryminalni zatrzymali 43-latka, który od kilku lat ukrywał się przed organami ścigania m.in. za granicą. Poszukiwany był na podstawie 3 listów gończych wydanych przez Sąd Rejonowy w Radomiu za przestępstwa karno-skarbowe. Mężczyzna ma do odbycia karę w sumie 2 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymani zostali przewiezieni do aresztu śledczego.

Policjanci systematycznie zbierają informacje i sprawdzają miejsca, gdzie ukrywają się osoby poszukiwane, dlatego ich zatrzymanie często jest tylko kwestią czasu.

Autor: Justyna Jaśkiewicz/KMP w Radomiu

Powrót na górę strony