Aktualności

Areszt dla nietrzeźwego sprawcy wypadku. Grozi mu nawet do 16 lat pozbawienia wolności

Data publikacji 08.04.2024

Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 35-latek, który kilka dni temu na terenie gminy Iłża (pow. radomski) spowodował wypadek, po czym pozostawił ranną pasażerkę w aucie i uciekł. Krótko po tym został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Iłży. Mężczyźnie grozi nawet do 16 lat pozbawienia wolności.

Do wypadku, o którym pisaliśmy tutaj, doszło 3 kwietnia wieczorem w miejscowości Pakosław. Kierujący pojazdem marki Seat z niewyjaśnionych okoliczności stracił panowanie nad autem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia, pozostawiając w aucie ranną pasażerkę. 35-letnia kobieta w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala.

Krótko po zdarzeniu policjanci z Komisariatu Policji w Iłży zatrzymali 35-letniego mieszkańca województwa świętokrzyskiego, który kierował autem. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu i pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. 35-latek trafił do policyjnej celi.

Mężczyzna miał już wcześniej zatrzymane prawo jazdy, a w aucie, którym kierował zamontowane były tablice rejestracyjne przypisane do innego pojazdu.

35-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty. Odpowie za spowodowanie i ucieczkę miejsca wypadku drogowego, kierowanie pod wpływem alkoholu i używanie cudzej tablicy rejestracyjnej. Grozi za to nawet do 16 lat pozbawienia wolności.

W piątek (5.04) Sąd Rejonowy w Lipsku zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Autor: Justyna Jaśkiewicz/KMP w Radomiu

Powrót na górę strony