Aktualności

Dzień kryminalistyki z mazowiecką Policją

Jak wygląda służba przewodnika psa, co robi się na miejscu wypadku drogowego, jak zbiera się ślady traseologiczne - tego wszystkiego mogli dowiedzieć się uczestnicy dnia kryminalistyki, które odbyły się dzisiaj Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu, a które pomogła zorganizować Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu.

Na przygotowanych na tą okazję stanowiskach tematycznych wszyscy chętni, w tym uczniowie klas mundurowych z radomskich szkół, mogli uzyskać wiedzę o Policji, bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz pierwszej pomocy przedmedycznej, własnoręczne ujawnić odbitki linii papilarnych, zapoznać się z umundurowaniem policjantów Oddziału Prewencji Policji, zobaczyć uzbrojenie policjanta Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystecznego Policji, czy też „przymierzyć się” do kierownicy policyjnego radiowozu.

Policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego zs. w Radomiu przedstawili m.in. mobilny ambulans kryminalistyczny wraz ze skanerem 3D, mundurowi z Wydziału Prewencji zaprezentowali Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikację Moja Komenda. Stoisko profilaktyczne przygotowali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Tłumy chętnych służbą w Policji ustawiały się także do stoiska informacyjnego Wydziału Kadr i Szkolenia KWP zs. w Radomiu, na którym można było uzyskać wszelkie informacje dotyczące doboru do Policji.

Organizatorzy dnia kryminalistyki zaplanowali także kilka wykładów tematycznych, w tym „Zawód policjant. Czy dla każdego?”,  „Kryminalistyka okiem praktyka”, „Rola i zadania służby kontrterrorystycznej” oraz “Zadania policjanta oddziałów prewencji”.

Zespół Prasowy KWP

Powrót na górę strony