Aktualności

Kierował autem na sądowym zakazie więc podczas kontroli drogowej próbował przekupić policjanta

Data publikacji 19.04.2024

Mieszkaniec powiatu ostrowskiego kierował autem pomimo sądowego zakazu. Gdy małkińscy policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej, aby uniknąć konsekwencji, próbował wręczyć funkcjonariuszowi pieniądze. Policjanci nie „skusili się” na jego propozycję, mężczyzna został zatrzymany i niebawem odpowie za popełnione przestępstwa przed sądem.

W środę (17.04) wieczorem małkińscy policjanci patrolowali ulice Małkini Górnej. Tam zauważyli seata, którego kierujący na widok radiowozu próbował uciec, wjeżdżając w drogę bez przejazdu. Tam policjanci zatrzymali auto do kontroli. Na fotelu kierowcy siedział 26-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. W trakcie kontroli policjanci otrzymali informację z bazy danych, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 26-latek chcąc uniknąć konsekwencji, włożył kilkaset złotych jednemu z policjantów do worka zrzutowego, który był przypięty do pasa funkcjonariusza. Policjanci stanowczo odmówili, mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Mężczyzna w czwartek (18.04) usłyszał zarzuty kierowania autem pomimo sądowego zakazu oraz wręczenia korzyści majątkowej potocznie nazywaną „łapówką”. Za próbę przekupstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Asp. Marzena Laczkowska/KPP w Ostrowi Maz.

Powrót na górę strony