Aktualności

Działania prędkość na drogach Mazowsza

Data publikacji 19.04.2024

Dziś na drogach Mazowsza policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję „Prędkość”. Przede wszystkim kontrolowana jest prędkość, z jaką kierujący poruszają się autami. Działania są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Nadal wśród kierowców są tacy, którzy nie tylko po raz kolejny przekraczają dopuszczalną prędkość w tzw. recydywie, ale również ci, którzy tracą prawo jazdy za zbyt szybką jazdę.

Działania "Prędkość" prowadzone są od wczesnych godzin porannych. Na drogi wyjechały nie tylko oznakowane radiowozy, ale również te nieoznakowane wyposażone w wideorejstrator.

W Kromnowie (pow. sochaczewski) na drodze W575 chwile po godz. 7 policjanci sochaczewskiej drogówki podczas działań zatrzymali 43-latka, który kierując volvo, jechał przez obszar zabudowany aż 118 km/h. Policjanci nałożyli na mieszkańca Warszawy mandat w tzw. recydywie w kwocie 4 000 zł. Dopisane zostało także 14 punktów karnych do konta kierowcy, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane na 3 miesiące.

 

Z prawem jazdy na 3 miesiące musiał pożegnać się 22-latek, który kilka minut po godz. 12 został namierzony przez ostrowskich policjantów ruchu drogowego po tym, jak gnał swoim audi przez m. Zawisty Nadbużne (gm. Małkinia Górna) w obszarze zabudowany 116 km/h. W tym przypadku mieszkaniec pow. ostrowskiego powiększył swoje konto kierowcy o 14 pkt. karnych dodatkowo musi zapłacić 2 000 zł mandatu karnego.

 

Musimy pamiętać, że prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wraz ze wzrostem prędkości wzrasta ofiarochłonność wypadków.

Kierowco! Zdejmij nogę z gazu. Zachowaj rozsądek na drodze.

Dzisiejsze działania mają charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.
 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony