Aktualności

Kierował autem chociaż miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, po zatrzymaniu, agresywny 38-latek uszkodził drzwi radiowozu

Data publikacji 22.04.2024

Po zgłoszeniu ostrowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali mężczyznę, który kierował autem pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Agresywny mężczyzna uszkodził od wewnątrz drzwi radiowozu, za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

W czwartek (18.04) wieczorem dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierującym mitsubishi w Budach Grudziach będącym pod wpływem alkoholu. Gdy na miejsce dojechali policjanci ruchu drogowego, skontrolowali kierującego mitsubishi 38-latka z powiatu ostrowskiego. Policjanci czuli od mężczyzny silną woń alkoholu, ponadto 38-latek bełkotał, mimo to odmówił badania. W trakcie kontroli drogowej mężczyzna był agresywny, a gdy znalazł się w radiowozie, zaczął kopać w drzwi pojazdu służbowego, które uszkodził.

Agresywny kierujący został przewieziony do szpitala na pobranie krwi na zwartość alkoholu. Po wizycie w szpitalu kierowca trafił do policyjnego aresztu.

W piątek (19.04) mężczyzna usłyszał zarzut kierowania autem pomimo sądowego zakazu oraz uszkodzenia drzwi radiowozu. Po otrzymaniu wyników badań nt. stężenia alkoholu we krwi z 38-latkiem będą wykonywane dalsze czynności.

Za złamanie sądowego zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

asp. Marzena Laczkowska/KPP w Ostrowi Maz.
 

Powrót na górę strony