Aktualności

W czasie wolnym od służby udaremnił jazdę nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 22.04.2024

Funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Płocku udowodnił, że policjantem jest się zawsze, nawet w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusz zatrzymał nietrzeźwego kierującego, który stwarzał ogromne zagrożenie na drodze. Mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie przed sadem.

To miał być sobotni wolny wieczór spędzony z rodziną. Jednak plany płockiego funkcjonariusza pokrzyżował kierujący, którego niebezpieczna jazda wzbudziła czujność mundurowego. Dzięki natychmiastowej i zdecydowanej reakcji policjant zatrzymał kierowcę opla, zabrał mu kluczyki oraz poinformował dyżurnego. Podejrzenia okazały się słuszne. Od mężczyzny wyczuwalny był alkohol. Na miejsce przybył patrol Wydziału Ruchu Drogowego. Badanie wykazało, że kierujący miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. 63-latek stracił prawo jazdy, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sadem.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą nawet 3 lat więzienia oraz wysoką grzywną.

Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariusza być może nie doszło do kolejnej tragedii na drodze.

Autor: podkom. Monika Jakubowska

Powrót na górę strony