Aktualności

Kierowca z siedmioma zakazami sądowymi, zatrzymany w Mdzewie

Data publikacji 22.04.2024

Patrol dzielnicowych z posterunku w Strzegowie, zatrzymał kierującego oplem, który był pod wpływem alkoholu. 35-letni mężczyzna miał siedem sądowych zakazów kierowania pojazdami. Przewoził dwoje pasażerów. Za przestępstwo niestosowania się do sądowych zakazów grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę (20.04), późnym wieczorem, na terenie Mdzewa (gm. Strzegowo). Patrol dzielnicowych zauważył podejrzanie zachowującego się kierowcę opla, który wjechał na powierzchnię wyłączoną z ruchu drogowego (znak P-21).

Dzielnicowi natychmiast zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Okazało się, że 35-letni mieszkaniec pow. mławskiego, był pod wpływem alkoholu (0,48 promila). Prowadził samochód pomimo siedmiu sądowych zakazów kierowania pojazdami. W samochodzie przewoził dwoje pasażerów. Opel został odholowany na policyjny parking. Zatrzymanemu kierowcy grozi karta do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za wykroczenie drogowe oraz kierowanie samochodem po użyciu alkoholu. Trwają czynności, a postępowanie prowadzi posterunek w Strzegowie.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony