Aktualności

Kolejny poszukiwany za przestępstwa narkotykowe zatrzymany przez policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP zs. w Radomiu

Data publikacji 24.04.2024

Osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości nie unikają odpowiedzialności karnej za swoje czyny. Ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policjanci każdego dnia sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać bądź ukrywać się osoby poszukiwane. Kolejnego poszukiwanego zatrzymali na terenie Warszawy.

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP zs. w Radomiu zajmują się sprawami z katalogu najtrudniejszych gatunkowo, które przejmowane są z jednostek terenowych do prowadzenia. W jego skład wchodzą doświadczeni policjanci, wyspecjalizowani w poszukiwaniu osób, zarówno tych ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, jak i tych, których zaginięcie zgłosili bliscy, a poszukiwania wymagają rozległych działań terenowych.

Policjanci zatrzymali 33-latka poszukiwanego od 2022 roku przez garwolińską prokuraturę za przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się w całej Europie. Kilka dni temu wrócił do Polski. Policjanci postanowili zweryfikować tą informację i ruszyli pod wytypowany adres w Warszawie. Funkcjonariusze sprawdzili dokładnie wszystkie pomieszczenia i chwilę później ujawnili śpiącego w łóżku poszukiwanego. Mężczyzna był ogromnie zaskoczony widokiem policjantów. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w zakładzie karnym. 

Zespół Prasowy KWP

Powrót na górę strony