Aktualności

Mazowieccy policjanci zabezpieczyli narkotyki o wartości 6 mln zł

Data publikacji 25.04.2024

Dzięki współpracy mazowieckich kryminalnych i realizacji funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu zatrzymano dwóch mężczyzn. 41 i 46-latek w pomieszczeniach budynku na terenie jednej z radomskich posesji rozdzielali i pakowali narkotyki. Policjanci udaremnili wprowadzenie do obrotu ok. 16,5 kg. Decyzją sądu mężczyźni zostali aresztowani na 3 miesiące. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę (17.04) funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu oraz policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP przy współpracy z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu zatrzymali na jednej z radomskich posesji dwóch mężczyzn (41 i 46 lat). Mężczyźni w jednym z pomieszczeń, znajdującego się tam budynku, rozdrabniali i pakowali narkotyki, które następnie mieli wprowadzić do obrotu.

Podczas prowadzonych czynności ujawniono i zabezpieczono m.in. prasę hydrauliczną, mikser, zgrzewarkę oraz 10 sprasowanych opakowań, w których znajdowało się łącznie ok. 10,5 kg kokainy. W toku prowadzonych dalszych czynności przeszukano kolejne miejsca oraz auta użytkowane przez zatrzymanych mężczyzn. W pojazdach tych ujawniono 12 sztuk kostek oklejonych brązową taśmą, w których jak się okazało, znajdowało się ok. 6 kg heroiny.

Łączna waga zabezpieczonych narkotyków to około 16,5 kg, a ich szacowana czarnorynkowa wartość wynosi około 6 milionów złotych.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono pieniądze w kwocie 241600 złotych.

Mężczyźni trafili do policyjnej celi. W sobotę (20.04) po przedstawieniu im przez prokuratora zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających, decyzją sądu, zastosowano wobec nich 3-miesięczne areszty. Grozi im kara do 10 lat więzienia.
 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

 

 

 

 

Film Mazowieccy policjanci zabezpieczyli narkotyki o wartości 6 mln zł

Opis filmu: Mazowieccy policjanci zabezpieczyli narkotyki o wartości 6 mln zł

Pobierz plik Mazowieccy policjanci zabezpieczyli narkotyki o wartości 6 mln zł (format mp4 - rozmiar 8.54 MB)

Nagranie audio Mazowieccy policjanci zabezpieczyli narkotyki o wartości 6 mln zł

Opis nagrania: Mazowieccy policjanci zabezpieczyli narkotyki o wartości 6 mln zł

Pobierz plik Mazowieccy policjanci zabezpieczyli narkotyki o wartości 6 mln zł (format mp3 - rozmiar 1.6 MB)

Powrót na górę strony