Aktualności

Nielegalny obrót odpadami. Kolejne miejsce nielegalnego składowania odpadów ustalone przez policjantów

Data publikacji 29.04.2024

Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu prowadzi śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi dotyczące działalności zorganizowanych grup przestępczych działających na terenie całego kraju, mających na celu popełnienie przy wykorzystaniu utworzonych w tym celu podmiotów gospodarczych przestępstw przeciwko środowisku, polegających na nieodpowiednim postępowaniu z odpadami, również niebezpiecznymi, fikcyjnym obrocie odpadami, wystawianiu i posługiwaniu się nierzetelnymi Kartami Przekazania Odpadów, a także przestępstw skarbowych, tj. o czyny z art. 258§1 kk, art. 183 kk kk, art. 271§1 i 3 kk, art. 65§1 kk, art. 56§2 kks.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu wraz z funkcjonariuszami Departamentu Zwalczania Przestępczości Środowiskowej Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska ustalili kolejne miejsce nielegalnego składowania odpadów.

W województwie mazowieckim (pow. wołomińskim) na terenie kopalni piasku jednego z podmiotów, który objęte jest śledztwem, przeprowadzili wykopy ziemne z udziałem biegłego z zakresu ochrony środowiska i chemii odpadów oraz funkcjonariuszami Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Przeprowadzone czynności doprowadziły do ujawnienia zakopanych odpadów w postaci folii, tworzyw sztucznych, odpadów pochodzenia budowlanego (styropian, wata szklana).

Wobec właściciela kopalni piasku zastosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. W sprawie dotychczas zarzuty przedstawiono 52 podejrzanym, wobec których sąd zastosował izolacyjne środki zapobiegawcze w stosunku do 24 podejrzanych.

Jest to kolejna realizacja sprawy prowadzonej przez KWP zs. w Radomiu pod nadzorem PR w Łodzi. Szczegółowo o sprawie pisaliśmy tutaj.

Zespół Prasowy KWP 

Nagranie audio Wypowiedz asp. Marcin Sawicki Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu - Nielegalny obrót odpadami. Kolejne miejsce nielegalnego składowania odpadów ustalone przez policjantów

Opis nagrania: Wypowiedz asp. Marcin Sawicki Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu - Nielegalny obrót odpadami. Kolejne miejsce nielegalnego składowania odpadów ustalone przez policjantów

Pobierz plik Wypowiedz asp. Marcin Sawicki Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu - Nielegalny obrót odpadami. Kolejne miejsce nielegalnego składowania odpadów ustalone przez policjantów (format mp3 - rozmiar 1.12 MB)

Powrót na górę strony