Aktualności

Aby majówka była bezpieczna

Data publikacji 30.04.2024

Długi weekend majowy dla wielu z nas jest najbardziej wyczekiwanym momentem wiosennego wypoczynku. Niektórzy planują dalsze wyjazdy, aby ten czas spędzić aktywnie w plenerze, inni zdecydują się na odwiedziny znajomych, a jeszcze inni będą odpoczywać w domu i w najbliższej okolicy. Choć form wypoczynku jest wiele, to mają one wspólny mianownik – bezpieczeństwo.

Z pewnością w tym okresie możemy spodziewać się większego natężenia ruchu na drogach, zwłaszcza tych prowadzących do popularnych miejsc wypoczynku. Wyruszając  w tych dniach w drogę, nie zapominajmy o bezpieczeństwie swoim i swoich bliskich, o kulturze jazdy i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Pamiętajmy również o tym, że w tym okresie warunki pogodowe są zmienne i  w trakcie  podróży mogą się nagle pogorszyć. Warto też przygotować sobie plan trasy, uwzględniając w nim warunki drogowe, ewentualne objazdy oraz przerwy na odpoczynek.

Wykorzystując ten czas jako okazję do wieczornych spacerów, pamiętajmy o wyposażeniu się w elementy odblaskowe, dzięki  którym będziemy lepiej widoczni poruszając się w miejscach nieoświetlonych czy też niedostatecznie doświetlonych.

W związku z optymistycznymi prognozami pogody w tych dniach z pewnością na drogach będzie też można spotkać więcej motocyklistów, którzy zachęceni piękną słoneczną pogodą rozpoczęli sezon motocyklowy.

Kierowco! Patrz w lusterka!

Motocyklisto! Zwolnij, daj się zauważyć!

Bezpieczna, bezstresowa podróż jest dobrym początkiem udanego wypoczynku, a wzajemny szacunek na drodze fundamentem bezpieczeństwa.

 

WRD KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony