Aktualności

Obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Data publikacji 03.05.2024

Dzisiaj, w wielu miastach na terenie naszego kraju uroczyście obchodzimy kolejny jubileusz uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. W ten sposób Polacy upamiętniają przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. W kościele garnizonowym w Radomiu została odprawiona uroczysta msza polowa, po której m.in. został odczytany Apel Pamięci, a uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty przy płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. W uroczystościach wziął udział p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu mł. insp. Robert Janik, który reprezentował kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Każdego roku, trzeciego dnia maja na terenie całego kraju uroczyście rozbrzmiewa hymn Polski, a na maszt podnoszona jest biało-czerwona flaga narodowa. Dzisiaj, w 233 rocznicę uchwalenia przez sejm Konstytucji 3-go Maja parlamentarzyści, władze wojewódzkie i samorządowe oraz mieszkańcy Radomia spotkali się, aby uczestniczyć w radomskich uroczystościach tego historycznego wydarzenia.

W oficjalnych uroczystościach wziął udział p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu mł. insp. Robert Janik, któremu towarzyszył poczet sztandarowy. Policjanci uczestniczyli w mszy polowej, odprawionej w kościele garnizonowym. Następnie w trakcie odegranego Hymnu Państwowego na maszt wciągnięta została biało-czerwona flaga Rzeczypospolitej Polskiej, odczytany został Apel Pamięci. Na koniec uroczystości uczestnicy złożyli kwiaty przy płycie Grobu Nieznanego Żołnierza.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony