Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Noc muzeów w mazowieckiej komendzie Policji

Data publikacji 16.05.2024

Noc Muzeów jest jednym z największych wydarzeń tego typu w Polsce. W tym roku po raz trzeci w tej ogólnopolskiej imprezie weźmie udział Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu. Dla zwiedzających zostanie otworzony budynek mazowieckiej KWP, a także pierwszy raz strzelnica, czyli miejsce, do którego na co dzień mają dostęp tylko policjanci. Mundurowi dla zwiedzających przygotowali mnóstwo atrakcji. ZAPRASZAMY w godz. 17.30-22.

Tegoroczna Noc Muzeów 2024 w Radomiu odbędzie się 18 maja. W jej ramach będzie można bezpłatnie zwiedzać radomskie muzea i inne instytucje kulturalne, które dodatkowo przygotują atrakcyjny program dla swoich gości. Formuła Nocy Muzeów od lat pozostaje niezmienna, uczestnicy w ciągu kilku nocnych godzin zwiedzają różne instytucje i placówki kulturalne, które często przygotowują specjalne wydarzenia na ten wyjątkowy dzień w roku. W wielu miastach udostępniane są miejsca, które na co dzień są niedostępne dla zwiedzających.

Impreza rozpocznie się o godz. 17.30 finałem 6 Rajdu Kazimierza zorganizowanego przez Muzeum Motoryzacji, Służb Mundurowych i Techniki Użytkowej w Radomiu oraz Fundację „Ratujmy od zapomnienia”. Tuż przed uroczystym otwarciem Nocy Muzeów odbędzie się musztra paradna w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej Klas Policyjnych Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu. O godz.18 wszystkich zwiedzających przywita Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec.

Przed wejściem do budynku KWP (od ul. 11 Listopada) będzie można zapoznać się z parkiem maszynowym (m.in. samochody, motocykle), który w codziennej służbie wykorzystują policjanci, a także zobaczyć zabytkowe pojazdy wykorzystywane kiedyś przez służby mundurowe.

W budynku KWP będzie można zobaczyć m.in. akcesoria, zdjęcia oraz broń zabezpieczoną przez policjantów, a także obejrzeć wystawę historyczną poświęconą przestępczości II RP.

Na placu między KWP oraz KMP będzie można bezpłatnie oznakować rower (wymagany dowód osobisty oraz potwierdzenie zakupu) oraz odwiedzić stoiska przygotowane przez policjantów z wydziałów: Prewencji, Ruchu Drogowego, Kadr i Szkolenia, Laboratorium Kryminalistycznego, Oddziału Prewencji Policji w Radomiu.

Pierwszy raz dla zwiedzających otworzona będzie strzelnica, czyli miejsce, do którego na co dzień mają dostęp tylko policjanci. Tam będzie można zobaczyć specjalistyczne wyposażenie policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu.

Najważniejsze wydarzenia:

godz. 18 - uroczyste otwarcie,

godz. 19  - pokaz technik i taktyk interwencji (w budynku strzelnicy),

godz. 19.30 i 20.30 - konkursy z wiedzy o bezpieczeństwie,

godz. 20 - pokaz tresury psów policyjnych,

godz. 21 - dynamiczny pokaz zatrzymania niebezpiecznego przestępcy, który przygotowali policyjni „specjalsi”.

Dla najmłodszych czeka wiele atrakcji, w tym przejażdżki mini radiowozem, konkursy z nagrodami, a dla starszych - darmowa grochówka.

Dla wszystkich chętnych będzie również możliwość sprawdzenia się na torze sprawnościowym, który jest jednym z etapów postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji.

Noc Muzeów 2024 w KWP zs. w Radomiu potrwa do godz.22. Będzie się można na nią dostać m.in. standardowymi liniami autobusowymi. Wejście na teren KWP zs. w Radomiu będzie odbywało się od strony ul. 11 Listopada, a wyjście od ul. Chrobrego.

Zespół Prasowy KWP

Powrót na górę strony