Aktualności

138 km/h w obszarze zabudowanym. 54-letni kierujący stracił prawo jazdy

Data publikacji 10.05.2024

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim byli zobligowani do zatrzymania prawa jazdy 54-letniemu kierującemu po tym, jak policyjny radar wykazał, że poruszał się on z prędkością 138 km/h w obszarze zabudowanym.

8 maja w trakcie pomiaru prędkości pojazdów na terenie gminy Bielany policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ujawnili kierującego nissanem, który popełnił wykroczenie, dlatego też został on zatrzymany do kontroli drogowej. Kierującym był 54-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego. W trakcie kontroli drogowej policyjny radar wykazał, że kierujący poruszał się z prędkością 138 km/h w obszarze zabudowanym. W takim stanie rzeczy policjanci byli zobligowani do zatrzymania mężczyźnie prawa jazdy, nałożyć na niego 15 punktów karnych oraz mandat w wysokości 2500 złotych.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z wiodących przyczyn zdarzeń drogowych! Apelujemy do kierujących o przestrzeganie ograniczeń prędkości, a także przepisów ruchu drogowego. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych!

Autor: st. sierż. Aleksandra Borowska

Powrót na górę strony