Aktualności

Ostrołęccy kryminalni zaopiekowali się zagubionym mężczyzną. Okazało się, że rodzina właśnie go szuka

Data publikacji 13.05.2024

Podczas kontroli rejonu galerii handlowej w Ostrołęce, policjanci miejscowej komendy zwrócili uwagę na starszego mężczyznę, który sprawiał wrażenie osoby zagubionej. Mężczyzna miał problem z przypomnieniem sobie, w jaki sposób znalazł się w tym miejscu. Funkcjonariusze zaopiekowali się zagubioną osobą. Szybko okazało się, że senior „zgubił” się rodzinie, który była już na komendzie Policji zgłosić jego zaginięcie.

W sobotę (11.05) ok. godz. 22:30 policjanci z ostrołęckiego Wydziału Kryminalnego patrolując rejon jednej z ostrołęckich galerii handlowych, zauważyli chodzącego po parkingu starszego mężczyznę, który sprawiał wrażenie osoby zagubionej.

Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy senior nie potrzebuje pomocy. Szybko okazało się, że mężczyzna miał problem z przypomnieniem sobie, w jaki sposób znalazł się w tym miejscu, a kontakt z nim był utrudniony.

Policjanci wzięli seniora do radiowozu i zaczęli ustalać jego tożsamość. Gdy jeden z funkcjonariuszy skontaktował się z dyżurnym ostrołęckiej komendy Policji, otrzymał informację, że właśnie w jednostce jest już rodzina starszego mężczyzny, która zgłaszała jego zaginięcie. Funkcjonariusze przetransportowali zagubioną osobę do jednostki Policji i przekazali go rodzinie.

Reakcja i działanie ostrołęckich funkcjonariuszy spotkała się z uznaniem rodziny starszego Pana. Bliscy mężczyzny podziękowali za zainteresowanie się chorym człowiekiem, ludzką empatię i szybkie odnalezienie ich wujka.kom. Tomasz Żerański/KMP w Ostrołęce

Powrót na górę strony