Aktualności

Brawura nie popłaca. 5 tys. grzywny dla kierowcy, który kolejny raz przekroczył prędkość

Data publikacji 14.05.2024

27-latek musi zapłacić grzywnę w wysokości 5 tysięcy złotych za ponowne znaczne przekroczenie prędkości. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał o 71 km/h za szybko. Czyn zakwalifikowano jako recydywę. Kierowca stracił prawo jazdy.

Grzywną w wysokości 5 tysięcy zł został ukarany kierowca volvo. Do zdarzenia doszło kilka dni temu (11.05). 27-latek przekroczył dopuszczalną prędkość w Rębkowie na ul. Starowiejskiej. W terenie zabudowanym jechał 121 km/h, czyli aż o 71 km/h więcej niż pozwalają przepisy. Natychmiast został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego. Okazało się, że wykroczenie to popełnił po raz kolejny, dlatego policjanci ukarali go zgodnie z zasadami recydywy. W efekcie zamiast 2 500 złotych mandatu za przekroczenie prędkości kwota ta podwoiła się i wyniosła 5 tys. zł. Do konta kierowcy 27-latka przypisano też 15 punktów karnych. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Jak działa zasada recydywy? Zgodnie z nią kierowca, który dopuści się jednego z najcięższych wykroczeń w ruchu drogowym kolejny raz w ciągu dwóch lat, zostanie ukarany dwukrotnie wyższym mandatem. Przypominamy o konsekwencjach przewidzianych w taryfikatorze dla kierowców przekraczających dozwoloną prędkość:

podkom. Małgorzata Pychner/KPP w Garwolnie

Powrót na górę strony