Aktualności

Miał się urodzić dopiero…za 35 lat. Mężczyzna zatrzymany z fałszywym prawem jazdy

Data publikacji 15.05.2024

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego garwolińskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który podczas kontroli drogowej posłużył się podrobionym dokumentem. 21-letni obywatel Nepalu zgodnie z wpisem na okazanym prawie jazdy miał się urodzić dopiero za 35 lat. Policjanci zatrzymali dokument. Za posługiwanie się podrobionym dokumentem grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Wczoraj (14.05) przed godz. 23 policjanci z garwolińskiej drogówki w Starym Pilczynie (gm. Łaskarzew) zatrzymali skodę. W jej trakcie nabrali podejrzeń, że dokument wręczony przez kierowcę, może być podrobiony. Data urodzenia posiadacza zaskoczyła policjantów. Według wpisu mężczyzna miał się urodzić w 2059 roku. Funkcjonariusze zwrócili też uwagę na różnice w grafice, brak zabezpieczeń i znaków wodnych. Sam blankiet był nierówno przycięty i zalaminowany. Nie było na nim informacji o organie wydającym oraz podpisu posiadacza. Wszystkie te szczegóły wskazywały, że dokument może być fałszywy.

Policjanci zatrzymali dokument, a pojazd przekazali uprawnionej osobie. W sprawie 21-latka zostało wszczęte postępowanie. Za posługiwanie się podrobionym dokumentem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony