Aktualności

Maskotka policyjna sprawiła radość przedszkolakom

Dzisiaj (15.05) na spotkanie z cyklu „Akademia Bezpieczeństwa z Komisarzem Zebrą” przyjechały dzieci z Publicznego Przedszkola nr 15 i 21 w Radomiu wraz z opiekunami. To był dzień pełen atrakcji dla blisko 50 osób.

Na początku uczestnikom zaprezentowano spot o służbie mazowieckich funkcjonariuszy. Następnie omawiano podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz najlepsze dla dzieci miejsc do bezpiecznego wypoczynku i zabawy. Szczególnie podkreślono, że nie wolno bawić się w pobliżu torów kolejowych, a także wytłumaczono pojęcie osoby obcej i jak się zachowywać w czasie kontaktu z nieznajomymi. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały filmy o funkcjonariuszach na czterech łapach, czyli psach służbowych wyspecjalizowanych do tropienia, patrolowania, wyszukiwania narkotyków czy zapachów materiałów wybuchowych, które mocno wspierają działania funkcjonariuszy w zapewnianie bezpieczeństwa na terenie garnizonu mazowieckiego.

Na spotkaniu pojawiła się również maskotka Mazowieckiej Policji  Komisarz Zebra, przynosząc radość najmłodszym uczestnikom dzisiejszego przedsięwzięcia. Uczestnicy obejrzeli strzelnicę KMP w Radomiu, w której funkcjonariusze doskonalą swoje umiejętności. Prawdziwą radość sprawił owczarek belgijski - policyjny pies służbowy. Na zakończenie dzieci obejrzały policyjne radiowozy oraz zabrały ze sobą drobne upominki od mazowieckich funkcjonariuszy.

Opr. Sylwia Szewczyk/Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.07 MB)

Powrót na górę strony