Aktualności

Dzielnicowi z Sochaczewa zatrzymali poszukiwanego. Mężczyzna ma do odbycia karę 8,5 roku pozbawienia wolności

Data publikacji 16.05.2024

Dzielnicowi zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu sochaczewskiego poszukiwanego na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyzna ma do odbycia karę 8,5 roku pozbawienia wolności za spowodowanie w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Chcąc uniknąć zatrzymania, podał dzielnicowemu dane innej osoby… Poszukiwany trafił już do zakładu karnego.

Kilka dni temu dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie w centrum miasta zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa, za którego kierownicą siedziała kobieta. Oprócz kobiety w samochodzie był jeszcze pasażer.

Podczas legitymowania mężczyzna twierdził, że nie posiada przy sobie dowodu osobistego i podał dzielnicowemu dane osobowe. Policjant szybko zorientował się, że mężczyzna kłamie, ponieważ wizerunek osoby legitymowanej nie zgadzał się z tym w policyjnym systemie.

W trakcie dalszych czynności ustalono jego prawdziwe dane osobowe. Po sprawdzeniu okazało się, że 33-latek jest poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie ma odbyć karę 8,5 roku pozbawienia wolności. Kilka lat temu, na terenie powiatu warszawskiego zachodniego, mężczyzna w stanie nietrzeźwości spowodował wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym.

Poszukiwany został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dzień później trafił do wskazanego zakładu karnego.

 

asp. Agnieszka Dzik

Powrót na górę strony