Aktualności

Instruktor - amator uczył jeździć koleżankę. Oboje byli nietrzeźwi. Doszło do kolizji. Konsekwencje są surowe

Data publikacji 17.05.2024

Zatrzymaniem w policyjnym areszcie, zakończyła się jazda ulicami Mławy, 20-latki, którą uczył prowadzić pojazd nietrzeźwy pasażer. Młodej kobiecie grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Konsekwencje poniósł także nietrzeźwy instruktor-amator.

Jak ustalili interweniujący policjanci, kierująca peugeotem 20-letnia kobieta, zjeżdżając z ronda na Alei Św. Wojciecha w Mławie, w kierunku ul. Płockiej, nie dostosowała prędkości, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w słup oświetleniowy. Po czym odjechała z miejsca zdarzenia, zatrzymując się na parkingu, za pobliskim blokiem. Została natychmiast zatrzymana przez patrol ruchu drogowego. Na miejscu zdarzenia interweniowała także mławska Straż Miejska.

Jak się okazało, zatrzymana kobieta miała prawie półtora promila alkoholu. Piła wspólnie z pasażerem, 27-letnim właścicielem samochodu, mieszkańcem pow. mławskiego. Nigdy nie miała uprawnień do kierowania. Nietrzeźwy kolega, który miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, uczył ją prowadzić auto. Amatorska „nauka jazdy” i to w stanie nietrzeźwości, zakończyła się dla 20-letniej mieszkanki pow. mławskiego osadzeniem w policyjnym areszcie.

Kobiecie grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, została ukarana mandatem w kwocie 3000 zł. Pasażer, za udostępnienie swojego pojazdu osobie nieuprawnionej, również został ukarany mandatem.

Trwają dalsze czynności, postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

asp. szt. Anna Pawłowska/KPP w Mławie

Powrót na górę strony