Aktualności

Miał ponad 3 promile. Przyjechał do sklepu po alkohol. Został natychmiast zatrzymany

Data publikacji 19.05.2024

Dzięki zgłoszeniu od przypadkowego świadka, policjanci ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę auta. 42-latek miał ponad 3 promile alkoholu. Przyjechał do sklepu w Radzanowie po wódkę i drugie śniadanie. Z parkingu przed sklepem trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w czwartek (16.05) na terenie Radzanowa. Dyżurnego mławskiej policji zaalarmowała anonimowa osoba, przekazując informację o podejrzanym zachowaniu kierowcy, który wyraźnie nie panował nad pojazdem. Interweniujący patrol ruchu drogowego, chwilę po zgłoszeniu, zatrzymał podejrzanego kierowcę na parkingu, w pobliżu jednego ze sklepów. 42-latek miał ponad 3 promile alkoholu. W sklepie kupił dwie butelki wódki, które trzymał w zasięgu ręki. Jak oświadczył w rozmowie z policjantami, alkoholem popijał drugie śniadanie. 

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jego samochód został zabezpieczony na poczet przyszłej kary. Kierowca stracił prawo jazdy w czterech kategoriach. W piątek (17.05) usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Natychmiastowa reakcja anonimowego świadka zapobiegła niebezpieczeństwu. Takie zgłoszenia ratują zdrowie i życie. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112 i przekazać informację.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony