Aktualności

Kolejni poszukiwani za przestępstwa zatrzymani przez policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP zs. w Radomiu

Data publikacji 22.05.2024

Policjanci każdego dnia sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać bądź ukrywać się osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. W ostatnich dniach mazowieccy funkcjonariusze zatrzymali m.in. mężczyznę poszukiwanego od 13 lat za rozboje oraz obywatela Ukrainy poszukiwanego czerwoną notą Interpolu.

We wtorek (21.05) policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób w KWP zs. w Radomiu realizując własne materiały operacyjne, zatrzymali przy wsparciu funkcjonariuszy z KPP w Grójcu, mężczyznę na terenie pow. grójeckiego, który był poszukiwany za rozboje dwoma listami gończymi. 35-latek ukrywał się przed organami ścigania w gospodarstwie sadowniczym na terenie jednej z gmin w pow. grójeckim. Poszukiwany od 2011 roku mężczyzna był zaskoczony widokiem policjantów. Został zatrzymany i osadzony w zakładzie karnym. Teraz czeka go 4,5 roku „odsiadki”.

Natomiast w środę (15.05) również na terenie pow. grójeckiego mundurowi z KWP zs. w Radomiu zatrzymali 32-letniego obywatela Ukrainy, który był poszukiwany czerwoną notą Interpolu. Czerwona nota to międzynarodowy list gończy oznaczający poszukiwania w celu aresztowania i ekstradycji. 32-latek był poszukiwany już od kilku lat przez ukraiński wymiar sprawiedliwości za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym na terenie Ukrainy. Teraz został zatrzymany w policyjnym areszcie, gdzie będzie oczekiwał na postępowanie ekstradycyjne.

To kolejne zatrzymania na koncie „poszukiwaczy” z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. To oni ścigają najgroźniejszych przestępców z Mazowsza, zwłaszcza tych, którzy od lat wydają się nieuchwytni. Na ich liście są także osoby poszukiwane przez sądy i prokuratury z całego kraju.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony