Aktualności

Dilerzy fentanylu w rękach mazowieckich policjantów

Data publikacji 27.05.2024

Policjanci z KWP zs. w Radomiu wraz z mundurowymi z Żuromina zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w obrocie fentanylem, który jest syntetycznym opioidem. Obaj zatrzymani zostali w miniony weekend tymczasowo aresztowani. Mężczyznom grozi do 12 lat więzienia. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy KWP zs. w Radomiu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mławie.

Od pewnego czasu policjanci z KWP zs. w Radomiu zajmowali się sprawą nielegalnego handlu fentanylem m.in. na terenie Żuromina. Pod koniec minionego tygodnia policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową, Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP przy współpracy z funkcjonariuszami z Żuromina zatrzymali dwóch mężczyzn (34 i 35 lat) podejrzanych o udział w obrocie znacznej ilości narkotyków w postaci fentanylu. Policjanci zatrzymali w centrum miasta samochód, którym poruszali się mężczyźni. Obaj mieszkańcy Żuromina nie kryli zaskoczenia akcją mazowieckich policjantów. Policjanci zabezpieczyli przy zatrzymanych kilkadziesiąt plastrów przeciwbólowych, z których można pozyskać fentanyl.

Obaj zatrzymani zostali w miniony weekend tymczasowo aresztowani przez Sąd Rejonowy w Mławie. Mężczyznom grozi do 12 lat więzienia. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy KWP zs. w Radomiu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mławie. Sprawa jest rozwojowa.

Autor: podinsp. Katarzyna Kucharska

Film Dilerzy fentanylu w rękach mazowieckich policjantów

Opis filmu: Dilerzy fentanylu w rękach mazowieckich policjantów

Pobierz plik Dilerzy fentanylu w rękach mazowieckich policjantów (format mp4 - rozmiar 27.64 MB)

Powrót na górę strony