Aktualności

Pijany 49-latek zatrzymany dzięki obywatelskiemu ujęciu go przez kobietę. Do policyjnej celi trafił także jego kolega

Data publikacji 04.06.2024

Do 3 lat więzienia grozi 49-latkowi, który kierował osobowym audi w stanie nietrzeźwości. Mężczyznę mającego niespełna 1,5 promila alkoholu w organizmie ujęła jadąca tą samą drogą kobieta. Pijany kierowca trafił do policyjnej celi, a razem z nim jego znajomy, który w czasie interwencji znieważył funkcjonariuszy i naruszył ich nietykalność cielesną.

W sobotę (1.06) ok. 2.30 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Płońsku wpłynęła informacja o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierowcy osobowego Audi, który jechał drogą krajową nr 10 w kierunku Płońska. Na miejscu policjanci w rozmowie ze zgłaszającą ustalili, że kobieta, podróżując swoim autem, zwróciła uwagę na pojazd jadący w tym samym kierunku. Osoba kierująca Audi miała problem z zachowaniem prostego toru jazdy i co chwilę zjeżdżała na przeciwległy pas ruchu i na pobocze. Gdy auto zatrzymało się tuż przed rondem w miejscowości Ilinko (pow. płoński), zgłaszająca zajechała swoim pojazdem drogę Audi i podbiegła do kierowcy. Czując od kierowcy alkohol, sięgając przez uchyloną szybę do stacyjki, wyłączyła silnik i zabrała kluczyki, uniemożliwiając tym samym mu dalszą jazdę. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie 49-latka niespełna 1,5 promila alkoholu. Został on zatrzymany, a auto, którym kierował odholowane na strzeżony parking.

Na miejsce interwencji przyjechali znajomi pijanego kierowcy. Jeden z nich 44-latek, od którego czuć było alkohol, zachowywał się agresywnie wobec interweniujących funkcjonariuszy. Wyzywał ich oraz naruszył nietykalność jednego z mundurowych. Został zatrzymany.

Po nocy spędzonej w policyjnej celi i wytrzeźwieniu 49 i 44-latek usłyszeli zarzuty. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości 49-latkowi grożą nawet 3 lata więzienia i co najmniej kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Młodszemu z mężczyzn za znieważenie funkcjonariuszy i naruszenie nietykalności cielesnej jednego z nich zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

 

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska/KPP w Płońsku

Powrót na górę strony