Aktualności

Policjant po służbie zatrzymał sprawców przestępstwa

Data publikacji 05.06.2024

Dwaj młodzi mężczyźni włamali się do zaparkowanego pojazdu. Zauważył to będący po służbie policjant z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, następnie ze znajomym poszli za sprawcami i ich zatrzymali. Nietrzeźwi mieszkańcy Radomia trafili do policyjnego aresztu. Odpowiedzą za usiłowanie kradzieży z włamaniem i uszkodzenie pojazdu.

Do zdarzenia doszło w ostatnich dniach na ulicy Limanowskiego. Dwaj młodzi mężczyźni wybili szybę w zaparkowanym aucie i próbowali wyciągnąć fotelik samochodowy. Uszkodzili jeszcze m.in. lusterko i wycieraczki, po czym odeszli. Całe zajście zauważył będący po służbie policjant z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, który był w pobliżu ze znajomym. Mężczyźni poszli za sprawcami i krótko po tym zatrzymali młodych mieszkańców Radomia oraz powiadomili o sytuacji oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.  Na miejsce przyjechali mundurowi. Dwaj mężczyźni (21 i 24 lat) trafili do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania obaj byli nietrzeźwi. Młodszy miał blisko 2 promile w organizmie, a starszy ok. 1,2 promila.

Po wytrzeźwieniu zostali przesłuchani i przedstawiono im zarzuty. Odpowiedzą za usiłowanie kradzieży z włamaniem i uszkodzenie mienia. Za kradzież z włamaniem przepisy przewidują karę 10 lat pozbawienia wolności natomiast za uszkodzenie mienia grozi kara do lat 5.

Autor: Justyna Jaśkiewicz

Powrót na górę strony