Aktualności

Jechał elektryczną hulajnogą z ponad 2 promilami alkoholu w organizmie

Data publikacji 05.06.2024

Hulajnogi elektryczne to coraz częściej wybierany środek transportu. Niestety zdarza się, że korzystają z nich osoby nieodpowiedzialne, które narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych. Tak było w przypadku 39-latka, który jechał z ponad 2 promilami. Ponadto popełnił kilka innych wykroczeń porządkowych. Teraz nieodpowiedzialne mężczyzna za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego szydłowieckiej komendy Policji na ulicy Hubala w Szydłowcu zatrzymali do kontroli mężczyznę poruszającego się hulajnogą elektryczną. Jak się okazało 39-latek był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile. Ponadto mężczyzna używał słów nieprzyzwoitych i nie wykonywał poleceń wydawanych przez mundurowych. Teraz za popełnione wykroczenia będzie odpowiadał przed sądem.

Przypominamy!

Jazda elektryczną hulajnogą w stanie po użyciu alkoholu, a więc od 0,2 do 0,5 promila jest wykroczeniem, za które grozi mandat karny w wysokości 1000 zł. W przypadku jazdy w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do 2500 zł.

Kierujący hulajnogą powinien poruszać się wyznaczoną ścieżką dla rowerów. Jeśli takiej ścieżki nie ma, a dopuszczalna prędkość na jezdni wynosi ponad 30 km/h, użytkownik hulajnogi może korzystać z chodnika. Musimy jednak pamiętać, aby w takiej sytuacji jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachować szczególną ostrożność oraz ustępować pieszemu pierwszeństwo. Nie zapominajmy również o tym, że zabronione jest przewożenie na tym urządzeniu innych osób, zwierząt i przedmiotów.

mł. asp. Marlena Skórkiewicz

 

Powrót na górę strony