Aktualności

Pasażer mazdy był poszukiwany. Po pościgu został zatrzymany

Data publikacji 06.06.2024

Spostrzegawczość i dobre rozpoznane osób poszukiwanych policjantów z Wydziału Kryminalnego KMP w Ostrołęce pozwoliło na zatrzymanie poszukiwanego do odbycia kary więzienia mężczyzny. Kierowca, który przewoził poszukiwanego na widok sygnałów wydanych przez policjantów do zatrzymania podjął ucieczkę. Szybko został jednak zatrzymany po policyjnym pościgu.

We wtorek (4.06) o godzinie 13:40 policjanci z ostrołęckiego Wydziału Kryminalnego prowadzili swoje działania na terenie gm. Lelis. W pewnym momencie ich uwagę przykuł pasażer osobowej mazdy, który był podobny do poszukiwanego do odbycia kary kilkunastu miesięcy pozbawienia wolności. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli wydając kierowcy czytelne sygnały do zatrzymania. Jednak kierowca mazdy je zignorował i zaczął uciekać, policjanci ruszyli za nim w pościg.

Po przejechaniu około 2 kilometrów funkcjonariusze zmusili kierowcę mazdy do zatrzymania zajeżdżając mu drogę. Po chwili obydwaj mężczyźni byli już zatrzymani - osadzono ich w policyjnym areszcie.

Poszukiwany dwoma listami gończymi 37-latek został już doprowadzony do zakładu karnego, natomiast kierowca mazdy odpowie za popełnione przestępstwo, czyli niezatrzymanie się do policyjnej kontroli przed sądem.

Jeszcze raz przypominamy, że zgodnie z art. 178b kodeksu karnego niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest PRZESTĘPSTWEM zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat pięciu. Dodatkowo wobec takiej osoby sąd obligatoryjnie orzeknie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, nawet na piętnaście lat.

 

kom. Tomasz Żerański/KMP w Ostrołęce

Powrót na górę strony