Aktualności

Policjanci z Kadzidła uratowali życie mieszkańcowi powiatu ostrołęckiego

Data publikacji 10.06.2024

Zawód policjanta, to wyjątkowa profesja. Wymaga wiele poświęcenia, ale daje też ogromną satysfakcję szczególnie w sytuacji, kiedy ratuje się ludzkie życie. Wiedzą o tym doskonale policjanci z Posterunku Policji w Kadzidle, którzy reanimowali przez 20 minut nieprzytomnego mężczyznę, aż odzyskał on funkcje życiowe.

W sobotę (8.06) kilka minut przed godziną 20 do dyżurnego ostrołęckich policjantów wpłynęło zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który próbował targnąć się na swoje życie.
Po przyjeździe na miejsce już w zaledwie 3 minuty od zgłoszenia funkcjonariusze zastali leżącego na ziemi nieprzytomnego 64-letniego mężczyznę, a przy nim jego syna.

Mężczyzna nie dawał oznak życia. Mundurowi przystąpili wspólnie z synem do reanimacji. Na zmianę prowadzili resuscytacje krążeniowo-oddechową. Po ok. 20 minutach udało się funkcjonariuszom przywrócić czynności życiowe mężczyźnie. Ostatecznie przytomny już 64-latek został przez karetkę pogotowia do szpitala.

Kadzidlańscy policjanci otrzymali podziękowania od syna poszkodowanego za tak szybką i profesjonalną reakcję.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc.

Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

 

kom. Tomasz Żerański/KMP w Ostrołęce

Powrót na górę strony