Aktualności

Pułtuscy policjanci zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów. Zabezpieczono blisko 3 tony krajanki tytoniowej

Data publikacji 11.06.2024

Działania funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego pułtuskiej Policji doprowadziły do rozbicia grupy przestępczej, której członkowie produkując i handlując nielegalnymi papierosami narazili Skarb Państwa na uszczuplenia podatku akcyzowego wynoszące blisko 2 mln zł. Podczas akcji funkcjonariusze zatrzymali 5 mężczyzn i zabezpieczyli blisko 3 tony krajanki tytoniowej oraz samochody dostawcze.

W minionym tygodniu policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku przeprowadzili działania na terenie gminy Pokrzywnica, w wyniku których, rozbili grupę zajmującą się nielegalną produkcją papierosów. W trakcie przeszukania jednej z nieruchomości funkcjonariusze zlikwidowali fabrykę, w której działały urządzenia służące do produkcji i rozdrabniania tytoniu. Oprócz profesjonalnej linii mundurowi zabezpieczyli blisko 3 tony krajanki tytoniowej i samochody dostawcze

O skali przedsięwzięcia może świadczyć fakt, że czynności trwały kilka dni, a zabezpieczony towar wraz z maszynami był przewożony do magazynów od świtu do późnych godzin wieczornych.

Podczas akcji zatrzymano 5 osób, mieszkańców okolic Radomia w wieku od 34 do 46 lat. Wszystkim postawiono zarzuty karne. Sąd przychylił się do wniosku Policji i Prokuratora Rejonowego w Pułtusku, stosując wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Zatrzymanym grozić może kara pozbawienia wolności oraz wysokie kary grzywny.

Skarb Państwa straciłby z tytułu niezapłacenia podatku oraz akcyzy blisko 2 miliony złotych.

Autor: kom. Milena Kopczyńska/KPP w Pułtusku

Film Pułtuscy policjanci uderzyli w nielegalną fabrykę papierosów. Sąd zastosował areszt wobec 5 podejrzanych mężczyzn

Pobierz plik Pułtuscy policjanci uderzyli w nielegalną fabrykę papierosów. Sąd zastosował areszt wobec 5 podejrzanych mężczyzn (format mp4 - rozmiar 13.73 MB)

Powrót na górę strony